Hakkımızda

Demirten İnşaat İletişim Enerji Tic. Ve San. Ltd. Şti.

Demirten İnşaat özel sektörde, 1985 yılında Denizli ilinde serbest mühendislik ve müteahhitlik hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.


Denizli Belediyesi İncilipınar Yüzme Havuzu, Bozkurt Lisesi, Çardak-Gölcük arazi toplulaştırma projesi , Fethiye Bozyer- Gökben içme suyu projesi, muhtelif ilçelerde ilköğretim okulu , sağlık ocağı inşaatları ve özel kuruluşlara 65.000 m2 fabrika ve tesis inşa etti. 1990 yılında hafriyat ve nakliyat işine girdi. Harfiyat ve Nakliyat işinde 2001 yılına kadar faaliyette bulundu.

Daha büyük projelerde faaliyette bulunmak için, kurumsallaşma yolunda ilk adımlar 1994 yılında atılarak Demirten İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak çalışmalara devam edildi.

Denizli Belediyesine ait Umutkent-2 640 Konut ve Belkon 168 konut inşaatı ikmal edildi. Bunun yanı sıra Vakıflar Bankası Karşıyaka İlköğretim Okulu, Tavas Yahşiler İlköğretim Okulu, Görme Engelliler Okulu, Denizli Acıpayam Karaismailler, Buldan Kadıköy İçme suyu taahhütleri ikmal edildi.

Özel konut inşaatı olarak 2004 yılından itibaren muhtelif apartman ve villa projeleri, Rüyakent 64 Daire, Beratkent 36 Daire ve Irmakkent 128 Daire Projeleri olmak üzere toplam 90.000 m2 özel konut inşaatı yapmıştır.

Demirten İnşaat İletişim Enerji Tic. ve San. Ltd. Şti. halen Toplu Konut, resmi taahhüt ve özel konut işlerinde hizmet vermektedir.